Visitors:
 

 



ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΤΡΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ- ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2008

 


ΙΟΥΝΙΟΣ

Τετάρτη 4 “NOUVELLE VAGUE”                           
Συναυλία,
Γενική είσοδος: 20 ευρώ,
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Πέμπτη 5 “ΓΙΟΡΤΗ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑΣ”
ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
από το “Δημοτικό Ωδείο Πετρούπολης”
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.




Σάββατο 7 “ΦΩΝΕΣ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ”
9η Μεγάλη Συναυλία Πολυφωνικού Τραγουδιού
Προπώληση: 17 ευρώ,
Στο ταμείο του θεάτρου: 20 ευρώ,
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.


Πέμπτη 19 “ΞΕΝΙΤΕΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΟΥΛΊ…”
Αφιέρωμα στα χρόνια της μετανάστευσης 
Θεατρική παράσταση από το 1ο Λύκειο Πετρούπολης
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

Ακολουθεί ολόκληρο το πρόγραμμα του Διεθνούς Φεστιβάλ (διαβάστε περισσότερα)
Παρασκευή 20 “ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ”
Σάββατο 21        
Συναυλία
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

Δευτέρα 23 Τελετή Λήξης
“ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΑΘΗΤΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ”
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 8:00 μ.μ.


Πέμπτη 26 “ΔΩΔΕΚΑΤΗ ΝΥΧΤΑ”
Παρασκευή 27     Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Θ.Μουμουλίδη
Παίζουν:Π.Σκουρολιάκος, Γ. Μπρέμπου
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Σάββατο 28 “ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ”
Κυριακή 29         Παραδοσιακοί χοροί
Δευτέρα 30         Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 8:00 μ.μ.



ΙΟΥΛΙΟΣ

Τρίτη 1    “ΤΟ ΑΣΧΗΜΟΠΑΠΟ”
του Χανς Κρίστιαν Αντερσον 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Μ.Κουμπιού
Παίζουν: Α.Δαλιάνη κ.α.
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Τετάρτη 2 “ΤΟΥ ΚΟΥΤΡΟΥΛΗ Ο ΓΑΜΟΣ”
του Αλέξανδρου Ρίζου – Ραγκαβή 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Γ.Καλατζόπουλου
Παίζουν: Π.Χαικάλης κ.α.
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Κυριακή 6 “Η ΟΠΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΑΡΑΣ”
Δευτέρα 7  του Μπέρτολτ Μπρέχτ
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Κ.Αρζόγλου
Από την «Πειραματική Σκηνή Θεάτρου Πέτρας»
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.




Τρίτη 8     “B.D.FOXMOOR” (Active Member) + friends
Συναυλία,
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



   
Πέμπτη 10 “ΖΟΡΜΠΑΣ”
Παρασκευή 11     Μπαλέτο Εθνικής Λυρικής Σκηνής
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Σάββατο 12 “ΜΕΙΔΙΑΣΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ”
του Δ. Γιαννουκάκη 
Θεατρική παράσταση από την Θεατρική ομάδα
«Ερωτέχνες»
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Δευτέρα  14 “SUN SHINE DANCING GROUP”
Χορός από την Ταιβάν
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Τρίτη 15 “Ο ΚΟΛΑΞ”
του Δ.Κ. Βυζαντίου 
Θεατρική παράσταση από το Θέατρο Τέττιγες
Σε σκηνοθεσία Λ.Βαρδαρού
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.





Πέμπτη 17 “ANGKLUNG GROUP”
Χορός από την Ινδονησία
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.




Τρίτη 22 “ΡΙΧΑΡΔΟΣ Γ”
του Ουίλλιαμ Σαίξπηρ 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Γ.Κιμούλη
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Τετάρτη 23 “ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΔΕΣΜΩΤΗΣ”
του Αισχύλου 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Χ. Καλαβρούζου
Από το ΔΗΠΕΘΕ Ρούμελης
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Σάββατο 26  “ΤΟ ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ”
Μουσικό-θεατρική παράσταση με τους:
Κ.Κωνσταντόπουλο, Τ.Χριστογιαννόπουλο
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Δευτέρα 28 “ΤΑΡΤΟΥΦΟΣ”
του Μολιέρου 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Θ. Καρακατσάνη
Από το Θέατρο Αθήναιον
Παίζουν Θ. Καρακατσάνης – Κ. Βουτσάς
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.








ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ


Δευτέρα 25 “ΖΑΚΥΝΘΙΝΕΣ ΟΜΙΛΙΕΣ”
του Νίκου Γουσέτη 
Θεατρική παράσταση με την Ε.Γερασιμίδου
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.



Τετάρτη 27  “ΤΟ ΦΙΟΡΕ ΤΟΥ ΛΕΒΑΝΤΕ”
του Γρηγόρη Ξενόπουλου 
Θεατρική παράσταση με τον Σπ. Παπαδόπουλο
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.




ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ



Δευτέρα 1 “ΑΝΤΙΓΟΝΗ”
του Μπ. Μπρέχτ 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Δημήτρη Κορίλη
από το ΠΕΡΙΑΘΛΩΝ ΘΕΑΤΡΟ
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Τρίτη 2    “Η ΛΟΚΑΝΤΙΕΡΑ”
του Κάρλο Γκολντόνι 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Β.Νικολαίδη
από το ΔΗΠΕΘΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Τετάρτη 3 “ΕΛΕΝΗ”
του Ευριπίδη 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Θ.Αθερίδη
Με τους Σ.Καρύδη, Θ.Αθερίδη, Γ.Βούρο,Γ.Καπουτζίδη
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Πέμπτη 4 “PENTA”
Χορός από την Αίγυπτο
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Παρασκευή 5 “DAVID LYNCH”
Συναυλία
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Σάββατο 6 “ΥΠΟΓΕΙΑ ΡΕΥΜΑΤΑ-ΖΑΚ ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ”
Συναυλία
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



   
Κυριακή 7 “ΝΕΦΕΛΕΣ”
του Αριστοφάνη 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Θ.Θεολόγη
Με τους Τ. Χαλκιά, Η. Λογοθέτη, Τ. Παλαντζίδη
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Δευτέρα 8“ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ”
Συναυλία
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.






Σάββατο 13 “BLOOD BROTHERS"
του Willi Russel
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Κ.Σπυρόπουλου
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Κυριακή 14 “ΑΡΑΒΟ-ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΣ ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ"
του Ρόμπιν Σόανς
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Κ.Σπανού
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Δευτέρα 15 “ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΑΛΑΜΑΣ”
Συναυλία
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Παρασκευή 19    “ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ”
Σε κείμενο & σκηνοθεσία Κ. Ρουγγέρη 
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.



Παρασκευή 26 “ΜΗΔΕΙΑ”
του Ευριπίδη 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Α.Βασίλιεφ
Από το ΔΗΠΕΘΕ Πάτρας, με την Λυδία Κονιόρδου
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.





ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ & ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ
ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΤΡΑΣ
Δωδ/σου & Κρήτης 78, Τ.Κ. 132 31 Πετρούπολη
 
210 5062166 – 210 5063660
petrasfestival@petroupoli.gr
fax: 210 5063661

 

Home
Up
ΓΙΑΤΡΟΙ
ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ
ΣΧΟΛΕΙΑ
ΓΗΠΕΔΑ
ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ
ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ
ΧΑΡΤΗΣ

                Copyright © 2003-2010 by [Ioannis Danias]. All rights reserved. Revised: 04 Οκτ 2010 20:01:23 +0200 .