Visitors:
 

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 200
8

ΜΑΙΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  30/5 - ΣΑΒΒΑΤΟ 31/5 - ΚΥΡΙΑΚΗ 1/6      EL GRECO Ο ΕΛΛΗΝΑΣ

 

ΑΦΙΕΡΩΜΑ: ΜΑΗΣ ’68-40 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 2/6

 

20:00  ΟΜΙΛΙΑ/ ΣΥΖΗΤΗΣΗ:ΤΑ ΚΙΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΣΥΓΚΡΟΥΣΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ   (ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ:ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ -ΥΠ. ΔΙΔΑΚΤΩΡ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ)

 

20:40  ΟΜΙΛΙΑ:ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ & ΜΑΗΣ ΤΟΥ ’68    (ΟΜΙΛΗΤΗΣ:ΝΕΣΤΟΡΑΣ Ι. ΠΟΥΛΑΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ/ ΚΡΙΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ)

 

21:00  ΠΡΟΒΟΛΗ

ΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ/ LE FOND DE LAIR EST ROUGE

 

ΤΡΙΤΗ 3/6

 

20:00  ΣΥΖΗΤΗΣΗ:ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΜΑΗ ’68    (ΠΡΟΣΚΕΚΛΥΜΕΝΟΣ : ΒΕΝΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ Ε.Μ.Π.& ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ ΤΟΥ ’68)

 

20:40  Α’ ΠΡΟΒΟΛΗ

ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΣΙΑ ΧΡΟΝΙΑ/ THE YEAR OF THE PING

 

23:00   Β’ ΠΡΟΒΟΛΗ

ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ:ΚΙΤΡΙΝΗ/JAGAR NYFIKEN-EN FILM I GULT

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 4/6– ΠΕΜΠΤΗ 5/6   CONTROL

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/6- ΣΑΒΒΑΤΟ 7/6- ΚΥΡΙΑΚΗ 8/6       XOPTON/HORTON HEARS A WHO

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 9/6– ΤΡΙΤΗ 10/6   ΤΖΟΥΝΟ /JUNO

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 11/6- ΠΕΜΠΤΗ 12/6   ΟΙ ΠΑΡΑΧΑΡΑΚΤΕΣ /THE COUNTERFEITERS /DIE FALSCHER

 

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/6- ΣΑΒΒΑΤΟ 14/6- ΚΥΡΙΑΚΗ 15/6   ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΛΛΟΘΑΝΑΤΟΥΣ /NO COUNTRY FOR OLD MEN

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 16/6– ΤΡΙΤΗ 17/6  ΤΟ ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΕΙΟ /EL ORFANATO

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 18/6- ΠΕΜΠΤΗ 19/6   ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ Η ΑΛΕΠΟΥ /LE RENARD ET LENFANT

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/ 6- ΣΑΒΒΑΤΟ 21/6- ΚΥΡΙΑΚΗ 22/6   ΟΙ ΝΥΧΤΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΣΟΥ / MY BLUEBERRY NIGHTS

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 23/6- ΤΡΙΤΗ 24/6  Η ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ / THE EDGE OF HEAVEN

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 25/6– ΠΕΜΠΤΗ 26/6   Η ΕΞΙΛΕΩΣΗ /ATONEMENT

 

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/6- ΣΑΒΒΑΤΟ 28/6- ΚΥΡΙΑΚΗ 29/6   ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ ΤΡΕΛΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΔΥΣΗ /TOUS A LOUEST:ADVENTURE DE LUCKY LUKE

 

ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΖΥΛ ΝΤΑΣΤΕΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 30/6

 

20:00  ΟΜΙΛΙΑ :Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΖΥΛ ΝΤΑΣΤΕΝ

 

20:30  ΟΜΙΛΙΑ :Η ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ

 

21:00   Α’ ΠΡΟΒΟΛΗ    Η ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ Η ΠΟΛΗ /NIGHT AND THE CITY (1950)

2300    B’ ΠΡΟΒΟΛΗ     Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ /CELUI QUI DOIT MOURIR /HE WHO MUST DIE (1957)

 

 ΙΟΥΛΙΟΣ

ΤΡΙΤΗ 1/7      21:00    Α’ ΠΡΟΒΟΛΗ    ΦΑΙΔΡΑ /PHAEDRA (1962)

                       23:00     B’ ΠΡΟΒΟΛΗ     10:30 ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΒΡΑΔΥ (1966)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 2/7 – ΠΕΜΠΤΗ 3/7    Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ / MIO FRATELLO E FIGLIO UNICO

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4/7- ΣΑΒΒΑΤΟ 5/7- ΚΥΡΙΑΚΗ 6/7     ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ /THERE WILL BE BLOOD

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 7/7-ΤΡΙΤΗ 8/7  IM NOT THERE /ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 9/7– ΠΕΜΠΤΗ 10/7     ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΦΥΣΗ /INTO THE WILD

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11/7- ΣΑΒΒΑΤΟ 12/7- ΚΥΡΙΑΚΗ 13/7     IRON MAN

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 14/7-ΤΡΙΤΗ 15/7     ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗ ΜΠΡΙΖ /IN BRUGES

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/7– ΠΕΜΠΤΗ 17/7    ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΣΥΝΩΜΟΣΙΕΣ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/7- ΣΑΒΒΑΤΟ 19/7- ΚΥΡΙΑΚΗ 20/7     Ο ΙΝΤΙΑΝΑ ΤΖΟΟΥΝΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΟΥ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΟΥ ΚΡΑΝΙΟΥ /INDIANA JONES & THE KINGDOM OF THE CRYSTAL SKULL

ΔΕΥΤΕΡΑ 21/7-ΤΡΙΤΗ 22/7        THIS IS ENGLAND /ΕΔΩ ΑΓΓΛΙΑ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 23/7– ΠΕΜΠΤΗ 24/7     LA ANTENA /Η ΚΕΡΑΙΑ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/7- ΣΑΒΒΑΤΟ 26/7- ΚΥΡΙΑΚΗ 27/7    AMERICAN GANGSTER

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 28/7-ΤΡΙΤΗ 29/7     FUNNY GAMES U.S. /ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7– ΠΕΜΠΤΗ 31/7      MICHAEL CLAYTON / ΜΑΙΚΛ ΚΛΕΙΤΟΝ

 ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1/8- ΣΑΒΒΑΤΟ 2/8- ΚΥΡΙΑΚΗ 3/8     21

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 4/8-ΤΡΙΤΗ 5/8    IM CYBORG BUT THATS OK

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 6/8– ΠΕΜΠΤΗ 7/8     ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΝΗ /STARDUST

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 8/8- ΣΑΒΒΑΤΟ 9/8- ΚΥΡΙΑΚΗ 10/8      ΛΟΥΦΑ  ΚΑΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ Ι:4

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 11/8-ΤΡΙΤΗ 12/8     ΑΚΙΝΗΤΕΣ ΖΩΕΣ /STILL LIFE /SANXIA HAOREN

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 13/8– ΠΕΜΠΤΗ 14/8    ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΗ /GONE BABY GONE

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/8- ΣΑΒΒΑΤΟ 16/8- ΚΥΡΙΑΚΗ 17/8     Η ΑΛΛΗ ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ /THE OTHER BOLEYN GIRL

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 18/8-ΤΡΙΤΗ 19/8     ΠΕΡΣΕΠΟΛΙΣ /PERSEPOLIS

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 20/8– ΠΕΜΠΤΗ 21/8    ΤΟ ΣΚΑΦΑΝΔΡΟ ΚΑΙ Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ /THE DIVING BELL AND THE BUTTERFLY

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22/8- ΣΑΒΒΑΤΟ 23/8- ΚΥΡΙΑΚΗ 24/8    ΒΑΘΙΑ ΚΟΦΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ /SHORT SHARP SHOCK /KURZ UND SCHMERZLOS

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 25/8-ΤΡΙΤΗ 26/8    Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ /STREET KINGS

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 27/8– ΠΕΜΠΤΗ 28/8    ΖΩΗ ΣΕ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ /EMPTIES /VRATNE LAHVE

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29/8- ΣΑΒΒΑΤΟ 30/8- ΚΥΡΙΑΚΗ 31/8      MAMMA MIA!

 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 1/9-ΤΡΙΤΗ 2/9    ΔΙΟΡΘΩΣΗ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/9ΠΕΜΠΤΗ 4/9     ΙΣΤΟΡΙΑ 52

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5/9- ΣΑΒΒΑΤΟ 6/9- ΚΥΡΙΑΚΗ 7/9     Α’ΠΡΟΒΟΛΗ :21:00    ΤΟ ΑΣΧΗΜΟΠΑΠΟ ΚΑΙ ΕΓΩ! /THE UGLY DUCKLING AND ME!

 

Β’ ΠΡΟΒΟΛΗ :23:00     TAXIDERMIA /ΤΑΡΙΧΕΥΣΗ

ΔΕΥΤΕΡΑ 8/9-ΤΡΙΤΗ 9/9   VALSE SENTIMENTALE

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 10/9-ΠΕΜΠΤΗ 11/9     ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΜΠΑΛΟΝΙ /THE BLACK BALLOON

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/9- ΣΑΒΒΑΤΟ 13/9- ΚΥΡΙΑΚΗ 14/9      Η ΠΑΓΙΔΑ /KLOPKA /THE TRAP

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 15/9-ΤΡΙΤΗ 16/9   ΕΝΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ /ITS A FREE WORLD

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 17/9-ΠΕΜΠΤΗ 18/9    ΓΥΡΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ /BE KIND REWIND

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19/9- ΣΑΒΒΑΤΟ 20/9- ΚΥΡΙΑΚΗ 21/9     ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΝΑΡΝΙΑ :Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΚΑΣΠΙΑΝ /THE CHRONICLES OF NARNIA : PRINCE CASPIAN

 

 

 

 

 

 

Home
Up
ΓΙΑΤΡΟΙ
ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ
ΣΧΟΛΕΙΑ
ΓΗΠΕΔΑ
ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ
ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ
ΧΑΡΤΗΣ

                Copyright © 2003-2010 by [Ioannis Danias]. All rights reserved. Revised: 04 Οκτ 2010 20:01:23 +0200 .